0

Redisainerid

Saagem tuttavateks meie Redisaineritega, kelle looming on Eesti ReDisain e-poes esindatud!

Mariliis Kitsapea

Mariliis Kitsapea

Olen alati olnud vana austaja, kvaliteetne ja väärikas on minus alati aukartust tekitanud ning oma koduses tarbimises proovin kasutada võimalusel alati kõik asjad lõpuni. Tõsisem huvi mööbli vastu tekkis mul esimese lapsega lapsehoolduspuhkusele jäädes, võtsin oma vanaema funk söögitooli ja läksin restaureerimiskursusele. Sellest toredast tegevusest sai lumepall veerema ning aasta aega tagasi hakkasin mikroettevõtjaks. Esialgu tegelesin taaskasutuspuidust varnade meisterdamisega, kuid mööbel ikka kripeldas ja nüüd võtab see põhilise osa minu tegevusest. Mööblitoimetustes kohtasin vahvat tüdrukut Toilast ja meie ühised huvid ja mured viisid ühise MTÜ asutamisele.

Mariliisi tegemiste kohta leiad infot tema Facebooki fännilehel Varn, Instagramis Varnbymariliis ja koduleheküljel www.varn.ee

 

Kristiina Deklau

Lootusetu romantik

Minu huvi vintage stiili ja romantilise kodukujunduse vastu on kestnud juba aastaid, juba siis, kui midagi valget ja helget tuli tikutulega taga otsida. Seega oli minu kodukujunduse saaga sellel ajal päris keeruline- ei olnud imeasi, kui pisemad mööblitükid ja valgustid, rääkimata nõudest ja muudest sisustuselementidest, jõudsid minuni kaugetest maadest- Ameerikast, Inglismaalt ja Prantsusmaalt.

Ja loomulikult oli sellel ajal saada ainult pruuni ja igavat mööblit, mis tuli endal kuidagi heledaks saada. Tollal ei olnud võimalik osta nüüd juba teada-tuntuid kriidi- ega mineraalvärve, seega oli tööprotsess väga töömahukas ja pikk.

Ühel hetkel aga sai kõik koju vajalik värvitud ja tuunitud ja mõni asi hakkas ülegi jääma. Loomulikult elavnes ajaga ka huvi sellise stiili vastu ja siis saigi kuidagi sujuvalt otsustatud, et miks mitte siis aidata ka teistel oma kodud ilusaks teha ja pakkuda erilisi, omanäolisi ja isikupäraseid mööblitükke. Esimesed katsetused emale ja õdedele, siis sõbrannadele ja lõpuks ka teistele huvilistele. Lumepall hakkas veerema.

Töötades samaaegselt igapäevaselt kontoris, on pintsli- ja kujundustöö puhkuseks, mida naudin täiel rinnal. Vahel vaatan kurbusega mõnda üksikut ning kurva olemisega mööblitükki, mis igavleb kuskil Õismäe pimedas korteris ja kujutan siis ette, kuidas temast võiks saada tõeline pilgupüüdja ja rõõmuallikas veel pikkadeks aastateks. Seetõttu ongi kuidagi minu missiooniks kujunenud need õnnetukesed päästa ja rahvale näha- nautida tuua J

Mingil ajal saabus ka teadmine, et rohkem nähtav olla, tuleks luua alustuseks oma FB leht. Siis ühel pärastlõual sündiski HomeSweetHome, millele tänaseks on kogunenud juba 3000 fänni ja mis peagi tähistab oma teist sünnipäeva.

Olen ütlemata õnnelik, et minu tööd on palju positiivset tagasisidet saanud ja et saan tegeleda hobiga, millega saan ka teistele kasulik olla.

Kristiina tegemiste kohta leiad infot tema Facebooki lehel Home Sweet Home 🙂

Teivi Gabriel

Värvigurmaanist vana mööbli värvimise entusiast, kes ei suuda lahkuda ühestki kasutatud kaupade poest tühjade kätega. Südame paneb tuksuma kõik, mis on vana, tolmune ja kulunud- see on mulle parimaks inspiratsiooni allikaks. Loometöö ja loov eneseväljendus on minu igapäeva osa- õmblemine, fotograafia, veebidisain & vana mööbli värvimine. Usun, et mööbli-ja sisustusesemete redisain on alles oma populaarsust kogumas kuna tegemist on taaskasutusliku ja targa elumoega. Üks tore inimene on öelnud, et see on “värvijooga”, minu jaoks “värviteraapia”- tegevus, mida iga loomeinimene peaks oma elu jooksul vähemalt korra proovima! Tõenäoliselt ei jääks see viimaseks…

Tänasel päeval on Teivi roll Eesti ReDisainis tagafoonil tugistruktuuride toetamisel ja veebihalduses, samuti uute redisaineritega suhtlusel.

Teivi tegemiste kohta leiad infot tema Facebooki fännilehel Retro Stuudio, Instagramis ja koduleheküljel www.retrostuudio.ee

 

Elis Mäeots

Mulle on lapsepõlvest saadik südamelähedane olnud vana ajalooga mööbel. 
Lapsepõlves sai maal palju ringi uidatud vanades majades ja see oli alati nii põnev ja huvitav, mis sealt kõike leida võis. Sama tunne on siiani, kui lähen vanavarapoodi ja leian mõne erilise või potentsiaaliga mööblieseme, mida vaadates juba tean, et sellest saab väga ilusa asja teha. Mõned aastad
tagasi kolisin enda maamajast linna ja võtsin sealt vana mööblit kaasa. Otsustasin, et teen ära viskamise asemel, need hoopis korda. Sellest saigi alguse minu hobi, mida siiani südamega teen. Alguses tegin asju enda jaoks hiljem juba müügiks ja hakkasin vastu võtma tellimustöid. Kõige rohkem meeldib mulle vana mööbli uuendamise juures see wow efekt, kui vana räsitud mööbliese saab uue värske välimuse.

Minujaoks on üleüldse oluline taaskasutamise maailmavaade, et vähendada
mööbli ja muude esemete kergekäelist ära viskamist ja suurendada inimeste
teadlikkust, kui palju erinevaid lahendusi on mööblile uue elu andmiseks.

Minu tegemistel saab silma peal hoida facebooki lehele
https://www.facebook.com/isemoodimoobel , Instagrammis Isemoodimoobel
ja koduleheküljel https://isemoodimoobel.com/

Annika Tuuleveski

Mööbliga tegelemise pisik sai alguse mõni aasta tagasi puhtalt isiklikust vajadustest. Magamistuppa sai ostetud üks riidekapp mis eriti ei sümpatiseerinud aga  kuna tegemist pidi olema ajutise mööbliesemega siis nii ta tuppa saigi. Kahtlustasin, et väide „Iga ajutine on igavene“ võib ka siin tõeks osutuda ja andsin kapile endale omase natuke boheemlasliku välimuse. Olin tulemusega väga rahul ja mulle meeldis näha kuidas tagasihoidlikust mööblitükist kaunitar sirgub. Ja rohkem ei olnud vajagi…. Edasi juhtus see mis juhtuma pidi ehk igas oma aja ära elanud mööblitükis näen võimalust uuele elule.

Vanematekodust olen kaasa saanud austuse vanade asjade vastu. Tuttav teema on taaskasutus, viisakus teise inimese loomingu vastu ja tahe väärikalt taaskasutada. Minu enda olemus väljendub ka mu stiilis mööbliga tegeleda. Leidub nii romantilist, boheemlaslikult värvilist või klassikaliselt konservatiivset.

Kõik mööblitükid mida ma uuendan on natuke oma vana nägu, natuke minu ja natuke uue omaniku nägu. Ma võiksin oma mööblit kutsuda „hea tuju mööbliks“ sest ei ole kordagi kus ma oleksin kasvõi üht pintslitõmmet teinud kehva tujuga. Mu igapäevatöö, mis mulle samuti meelt mööda,on kontoris suheldes inimestega ja vaadates arvutiekraani aga lõõgastumiseks vajan lisaks reisimisele, sportimisele ja lugemisele ka nüüd pintslit ja värvipurke. Eriti neid kaht viimast 🙂

Et oma rõõmu jagada olen loonud FB lehe Tuule Mööbel

 

Sigrid Paiste

Loovus on kui vari. Kõikjal sinuga, vahel pikem, vahel lühem. Mõnikord pole teda näha, kui taevas pilved või päike seniidis. Aga ta on olemas, ta on sinuga. Ta muudab oma suunda, kord on ta sinust paremal, siis vasakul, sinust ees ja sinu seljataga. Sa võtad ja annad talle vormi, füüsilise kuju. Nii sünnivad asjad. Asjadel on energia, see energia, mida sa endas kannad. Loovus on kõikjal, va:ri püüab seda tabada.
Juba viimased paar aastat on mind võlunud betoon. Ja nii ma siis mässan sellega. Alustasin väikevormidega, nüüd olen jõudnud mööblini ja nii huvitav on:)
Sigridi tegemistel saad sotsiaalmeedias pilku peal hoida FB lehel VA:RI

 

 

 

 

 

Ly Mõik

Ühel heal päeval, kui mitu aastakümmet kontoritööd on ennast lõplikult ammendanud, võtad kätte ja
lähed uuesti kooli. Lähed õppima seda, mida tegelikult juba lapsepõlvest alateadlikult oled märganud. Jooni. Erinevaid jooni mööblis, arhitektuuris, looduses, hiljem inimestes. Erinevatel restaureerimise ja mööbliredisaini kursustel osalemine palgatöö kõrvalt tundus loomulik jätk alustada restaureerimise saladuste õppimisega süvitsi. Olla vaba oma mõtetes, tunnetes ja ideedes, see kajastub nii minu redisaini töödes kui viimase aasta salapärases naeratuses, mil pühendusin täielikult oma isetegmistele. Minu tööd on kodu leidnud isikupära ja originaalsust hindavate inimeste kodudes.

Üks sõber on kenasti kokku võtnud: “ Ly terane silm leiab ka kõige koltumast soklikorrusest ülesse põneva joonega mööblitüki. Võimalik, et alguses on entusiasm vaid tema silmis kuna teised ei näe kohe, mida ta plaanib sellega ette võtta.  Põhjalikkus ja stiilimaitse on proual paigas nagu autol neli ratast ning ideede lennust võib öelda, et lennukid lendavad madalamal.  Igastahes, kui kulunud on selline paras aeg ning ka teised näevad lõpuks tulemust siis…. siis kulmud paika ei jää, naeratusegi on mõnel välja võlunud.“

Ly tegemistel saad silma peal hoida FB-s lehel Kollane Kapinupp